Metni seçin, sitemiz size okusun

Geçmişten Günümüze EKDAĞ

Ekmek Fabrikasının işletme hakkını alan firma, aynı zamanda 2010 yılı içerisinde sektörde fiyatlara müdahale ederek denge sağlanması misyonunu da üstlenmiştir. Hijyenik ortamda üretilen ekmekler, şehirde özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı kırsal kesimlerde kurulu ekmek satış büfelerimizde satılarak insanlara ulaştırılmaktadır.    
 2010 yılında halk ekmek işletmecisi geleneksel normal ekmeğin haricinde; Kepekli, Köy, Tuzsuz Ekmek çeşitleri ileAnkara ve İstanbul Simidi, Poğaça çeşitleri, Roll Ekmek çeşitleri üretmekte olup yakın zamanda ürün portföyünü genişletmek üzere ARGE çalışmalarına devam etmektedir.
2006 yılında yapılan sözleşme ile Ekmek Fabrikası Aktif A.Ş.ye kiralanmıştır. Şu anda ekmek üretimi Aktif A.Ş. Tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda şehir içindeki 100 adet ekmek büfesi işletmesi de Aktif A.Ş. ye kiralanmıştır.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan üst geçit yürüyen merdiven altları ile, yine mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan Fuar Alanı 1.Kısım da bulunan işletmeler Büyükşehir Meclisi kararı gereğince şirketimize kiraya verilmiş, söz konusu işletmeler şirketimiz tarafından kiraya verilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur.
22 adet yürüyen merdiven altı büfesi mevcuttur. EKDAĞ tarafından kiraya verilmek suretiyle işletilmektedir
Altınyaka yolu Antalya Büyükşehir Belediyesi Boğaçayı Tesisleri yanında atıl durumda olan 1040 m² bölgeye şirketimiz tarafından belediyemizin ve özel sektörün bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayacak bir döküm tesisikurulmuştur. Antalya’nın ilk döküm tesisi olma özelliğini taşımaktadır. Tesiste 350 KW gücünde 1000 Hz. çalışma frekanslı çevreye uygun en son teknolojiye sahip hava kirliliği oluşturmayan indüksiyon ocağı kullanılmakta olup saatte ortalama 500 kg. demir eritilmektedir
Boğaçayı tesislerimizde aynı zamanda Belediyemizin ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılamak üzere yaklaşık 50 m² bir alanda galvanizli çit üretimi yapılmaktadır.
Boğaçayı tesislerimizde günün koşullarına uygun olan son teknoloji Dijital Baskı Atölyesi kurulmuştur. Atölye yaklaşık 49 m² bir alana kurulmuştur. Atölyede tüm belediye ve diğer işletmelerin tanıtım çalışmaları Outdoorreklam alanlarına baskı ve montaj işi yapılmaktadır. Baskı atölyesi diğer tesislerde olduğu gibi özel sektöre de hizmet vermektedir.
ARAÇ GİYDİRME
ONE WAY VISION (DELİKLİ FOLYO)
CEPHE GİYDİRME FOLYOSU
MESH BRANDA
Tabela imalatlarında, bina giydirmelerinde, ilan ve reklam panolarında, araç giydirmelerinde dijital baskı makinemiz ile tüm bu işlemler yapılmaktadır.
Döküm tesisimizde Muhtar Evleri inşa edilmeye başlanmıştır. Bu evlerden ilki Döşemealtı Altınkale Mahallesi Muhtar evi olmuş ve hizmete başlamıştır.
EKDAĞ ŞİMDİ NEREDE GELECEKTE NEREDE OLACAK
EKDAĞ şu anda üretime yönelik çalışmalar yaparken hala kiracı şirket görünümündedir. Asıl hedef kiracı şirket olmak değil belediye’ye yatırımları ile üretim yapan, maddi anlamda kendi bütçesini karşılayan, belediye bütçesine katkısı olan şirket haline gelmesinin sağlanmasıdır.